Raspored bogoslužja

Nedjeljom:

• u 09.00 sati tzv. đačka misa na koju su posebno pozvana školska djeca i njihovi roditelji, a pjeva Dječji zbor.
  • u 11.00 sati pjevana misa, a pjeva Zbor odraslih.
  • u 18.30 sati (cijele godine) večernja misa na koju je posebno pozvana mladež, a pjeva „večernji zbor“.

Svagdanom:

• od utorka do petka u 18.30 sati (cijele godine)
  • subotom u 08.00 sati.
  • ponedjeljkom nema bogoslužja

Pobožnosti:

• u korizmi – pobožnost Križnog puta petkom (u crkvi) u 18.00 sati i subotom (na Borincima) u 15.00 sati.
  • u svibnju i listopadu – marijanska pobožnost (Gospina krunica i litanije) u 18.00 sati.
  • svaki utorak – pobožnost BDM (krunica) u 18.00 sati.
  • svaka srijeda – pobožnost sv. Josipu (krunica sv. Josipa i litanije) u 18.00 sati
  • svaki četvrtak – euharistijsko klanjanje: od 17.00 sati prilika za osobno klanjanje uz meditativnu glazbu; od 18.00 sati zajedničko animirano klanjanje
  • svaki petak – pobožnost Srcu Isusovom (zlatna krunica, krunica Božanskog milosrđa, krunica Srcu Isusovom i litanije) u 17.45 sati.

Posebna liturgijska slavlja:

• svetkovine preko tjedna: misna slavlja u 11 i 18.30 sati.
  • blagdani preko tjedna: misno slavlje u 18.30 sati.
  • svakog petka je euharistija sa pričešću pod obje Prilike
  • u došašću su zornice u 7 sati. Večernje mise nema!
  • božićni blagoslov obitelji: počinje 27. prosinca
  • blagoslov bogojavljenske vode: na Bogojavljenje pod misom u 11.00 sati.
  • obredi Velikog tjedna:
    Veliki četvrtak: Misa Gospodnje večere u 18.30 sati
    Veliki petak: križni put u 10.00 sati, Obredi Muke Gospodnje u 18.30 sati.
    Velika subota: Uskrsno bdijenje u 20.00 sati.
  • uskrsni blagoslov jela: na Veliku subotu u 17.00 sati.
  • slavlje svete Potvrde: prva subota u svibnju u 17.00 sati.
  • slavlje prve pričesti: nedjelja iza Potvrde u 10.00 sati.
  • zahvalnica za plodove zemlje: početkom listopada, nedjeljom u 10.00 sati.

»Dan ulice«

Kroz 9 petaka prije crkvenog goda duhovno se pripravljamo tako da svaki petak molimo za drugu ulicu te kroz tih 9 petaka »obiđemo« cijelu župu. Toga se dana pročitaju kršteni, vjenčani i umrli u proteklih godinu dana i molimo za sve obitelji koje stanuju u toj ulici.

Štovanje Srca Isusovog

Svakog petka navečer naša se župa okuplja štovati Srce Isusovo. U 17.45 prije svete mise molimo Zlatnu krunicu, Krunicu božanskog milosrđa i Krunicu Srca Isusovog, jedne od litanija u čast Srcu Isusovom i Molitvu za brak i obitelj. Na svetoj misi pjeva Zbor odraslih,  pričešćujemo se pod obje Prilike, a na kraju misnog slavlja zajednički obnavljamo Posvetu Srcu Isusovom za svoju obitelj. Misa petkom, dakle, nešto je sadržajno bogatija i svečanija nego ostale mise svagdanom.

Molitvena zajednica „Srce Isusovo“

Zajednica se okuplja svakoga petka na pobožnost srcu Isusovom, na svetu misu te poslije mise u župnoj dvorani ima molitvu na nakane iz „kutije molitvenih nakana“ koja se nalazi ispred kipa Srca Isusovog te u nju svatko može ubaciti papirić s ispisanom osobnom nakanom.

Župna hodočašća

Rado se pridružujemo hodočašćima na dekanatskoj i biskupijskoj razini. Jednom godišnje naša župa hodočasti u neko od Marijinih svetišta u Domovini i inozemstvu (Pleternica, Aljmaš, Trsat, Marija Bistrica, Voćin, Slavonski Brod, Brezje, Mariazell, Mariagyűd, Komušina-Kondžilo, Olovo, Morović). U kolovozu 1999. godine zavjetovali smo se u svetištu Gospe od Suza u Pleternici, u vrijeme dok smo još bili beskućnici, da ćemo, sagradimo li svoju crkvu, svake godine hodočastiti u znak zahvalnosti Bogu po Mariji. Nakon što nas je Gospa uslišala, ne zaboravljamo svake godine hodočasnički se zahvaliti. Molitveni vijenac Kraljice obitelji hodočasti svake godine Gospi u Mariju Bistricu i sv. Josipu u Karlovac. Mladi se redovito pridružuju biskupijskim i nacionalnim susretima mladih te Nadbiskupijskom križnom putu mladih.